Home » Borusija u četvrtfinalu Lige šampiona

Borusija u četvrtfinalu Lige šampiona

Piše INFO

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

“Milioneri” su u revanš utakmici posle 1:1 u Ajndhovenu savladali PSV rezultatom 2:0 na po običaju krcatom “Signal Iduna Parku”.

Junak nemačkog predstavnika bio je Džejdon Sančo koji je nastavio golgetersku seriju, nakon što je u prethodnoj utakmici Borusije protiv Verdera postavio prvi gol od povratka u redove bundesligaša.

Već u trećem minutu je pozajmljeni fudbaler Mančester junajteda jednu odloženu loptu Brandta udarcem po zemlji smestio u mrežu gola koju brani Valter Benites. Prvi u Ligi šampiona za tim iz Dortmunda još od novembra 2020. godine.Argentinac je tada kapitulirao, ali je isto tako u ostatku meča bio glavni razlog zašto je šampion Holandije i dalje u igri za prolaz među osam najboljih ekipa.

Benitesu je najveće probleme pravio Donjel Malen, strelac gola u prvom meču i bivši igrač PSV, ali je uspevao da izađe na kraj sa njegovim pokušajima.

To je otvorilo prostor da PSV ozbiljnije zapreti, a najbliže postizanju gola je bio Irvin Losano kada je u 53. minutu pogodio stativu nakon sjajnog udarca.

Borusija je uspela i drugi put da zatrese mrežu u 77. minutu preko Niklasa Fulkruga, ali je taj pogodak nakon provere u VAR sobi poništen zbog ofsajda.

Konačan rezultat je u petom minutu nadoknade postavio Marko Rojs. Rezervista je iskoristio veliku grešku Džordana Tezea, stigao do lopte i po drugi (treći) put savladao Benitesa na ovom meču.

Samo minut pre toga Teze je umalo bio asistent za izjednačujući pogodak vredan produžetaka, ali je Luk de Jong poslao loptu visoko iznad prečke iz velike šanse.

Žreb četvrtfinala Lige šampiona biće održan u Nionu u petak, 15. marta, od 12 časova.

Osim Borusije, do te faze su stigli Mančester siti, Real Madrid, Bajern Minhen, Pari Sen Žermen, Arsenal i Barselona. Ostaje da se vidi ko će proći dalje iz duela Intera i Atletiko Madrida.