Home » Atletiko u četvrtfinalu

Atletiko u četvrtfinalu

Piše INFO

Fudbaleri Atletiko Madrida su poslednji putnici u četvrtfinale Lige šampiona, posle bolje izvođenja penala (3:2) eliminisali su Inter na svom stadionu.

Atletiko je tako omogućio Špancima da u sledećoj sezoni imaju pet predstavnika u novom izdanju Lige šampiona.

Golove za Atletiko su postizali Grizman u 35 i Depaj u 87, dok je jedini strelac za Inter bio Dimarko u 33. minutu meča.

Atletiko će se tako naći na žrebu za četvrtfinale Lige šampiona.

Sjajnu fudbalsku predstavu su nam priredili fudbaleri Intera i Atletika.

Slobodno možemo reći da je ovo najbolja utakmica od svih koji su se igrali u osmini finala Lige šampiona i prava je šteta što je postignuto samo dva gola, a moglo i trebalo je više.

Bolje je utakmicu krenuo Atletiko, što je bilo i očekivano jer su oni u ovaj meč ušli sa minusom od jednog gola posle prvog meča koji se igra u Milanu.

Tako da je u prvih deset minuta meča lopta uglavnom bila na polovini Intera, gde je Atletiko pretio preko Lina koji je imao najbolju šansu, ali je Zomer sprečio da domaći već u uvodnim trenucima dođu do prednosti.

Posle uvodne inicijative Atletika, Inter je polako preuzimao konce igre u svoje ruke.

To se moglo primetiti posle šanse koju je imao Markus Tiram, koji je uspeo da pobegne odbrani Atletika, ali nije mogoa da pošalje loptu iza leđa Jana Oblaka, koji je dobro intervenisao.

Posle te šanse počele su da se ređaju šanse za Inter. Veliku priliku je propustio potom Lautaro Martines, i to kao da je bila najava za ono što će se desiti u 33. minutu kada je posle kontre Intera, na kraju Federiko Dimarko na kraju zatresao mrežu Atletika posle sjajnog pasa Barele.

Posle šoka za navijače Atletika usledilo je i veliko slavlje. Samo minut posle gola Intera, domaći su uspeli da dođu do izjednačenja. Sjajno se Morata snašao i posle centaršuta sa desne strane, loptu ostavi Grizmanu koji je sjajno gađao i pogodio desni ugao gola Intera.

Profimedia
Do kraja prvog poluvremena je Francuz koji je večeras bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu mogao da postigne još jedan gol, ali se na poluvreme otišlo sa rezultatom 1:1.

Drugo poluvreme je počelo slično kao i prvo sa bojim angažovanjem fudbalera Ateltika koji su u uvodnim trenucim bili bolji na terenu, a veliku šansu je propustio Grizman iz izgledne pozicije.

Uspeo je Atletiko da nastavi sa napadima, pa je tako posle tačno sat vremena igre Morata bio u šansi , ali nije bio koncentrisan, a deluje da je bila bolja opcija propuštanje lopte Grizmanu koji je bio u boljoj poziciji.

Inter se u drugom poluvremnu orjentisao na kontranapade, pa je tako Markus Tiram dobio sjajnu loptu od Martinesa, ali je Francuz opet bio neprecizan.

Sličnu priliku je imao i Barela, ali je njegov udarac završio pravo u Oblaka.

I to je sve mirisalo da će stići kazna Inter za ove velike promašaje. Prvo je Atletiko pogodio stativu u 86. minutu, ali je zato u sledećem napadu Memfis Depaj dobio dobar pas od Kokea i loptu sa nekih 16 metara pogodio donji desni ugao gola Zomera.

Profimedia
Mogao je Atletiko do trećeg gola koji bi ga odveo u četvrtfinale, ali je Rikelme propustio izglednu priliku pred sam kraj regularnog dela meča.

U dodatnih pola sata meča, tempo igre nije padao, pa su nastavila da ređaju šanse pre golovima Intera i Atletika.

Onda se otišlo u penale, gde je Oblak odbrani dva penala, dok je Lautaro Martines bio na kraju tragičar, jer je njegovim promašajem Atletiko prošao u četvrtfinale Lige šampiona.