Home » Arsenal dobio penal-dramu u Londonu

Arsenal dobio penal-dramu u Londonu

Piše INFO

Fudbaleri Arsenala plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona, eliminisavši Porto posle boljeg izvođenja penala.

Rezultat posle 90 i kusur minuta je bio 1:0 golom Leonarda Trosara, a potom u celom drugom poluvremenu, kao i dodatnih 30 minuta, nije bilo pogodaka.

U penal-seriji je heroj “tobdžija” bio golman Raja, koji je odbranio dva od četiri penala igračima Porta.

U penalima je bilo 4:2, a Portu je malo bio i gol srpskog veziste Marka Grujića u trećoj penal seriji.

Podsetimo, prethodno je iste večeri i Barselona prošla u četvrtfinale, pobedom nad Napolijem rezultatom 3:1 (2:1).

Meč na “Emiratima” nije bio onakav kao što su mnogi očekivali, jer je Arsenal krenuo oprezno, a Porto dominirao kroz posed.

Trebalo je domaćinu skoro pola sata da bi preuzeo inicijativu i iz toga se u 41. minutu izrodio vodeći pogodak.

Prelepu asistenciju ka strelcu Trosaru je uputio Martin Odegard, nakon čega je Belgijanac veoma precizno pogodio dalji ugao gola “zmajeva”.

Bio je to rezultat na poluvremenu, ali i kraju susreta, pošto više nismo videli golove u Londonu.

Tačnije, u 66. minutu je Odegard zatresao mrežu Dioga Koste, ali je sudija Klermon Turpan prethodno dosudio faul u napadu Kaija Haverca nad Pepeom.

Vrlo sporna situacija, o kojoj će se dosta pričati, ali je Turpan bio siguran u svoju odluku i čak se ni VAR nije uključivao u razmatranje.

Porto je žalio za prelepim udarcem Konseisaa u 70. minutu, dok je Arsenal najbolju šansu propustio u 83. kada je Kosta skinuo zicer Gabrijelu Žesusu.

U produžecima smo videli veoma opreznu igru na obe strane. Kompletan dodatan period je odigrao Srbin Marko Grujić.

Ali, niko u tom delu susreta nije želeo da rizikuje, pa smo bez mnogo uzbuđenja otišli na penal-rulet”.

Tamo je dominantan bio David Raja, koji je odbranio udarce Vendela i Galene, dok su ga savladali Pepe Akino i Marko Grujić.

Za Arsenal su bili precizni Martin Odegard, Kai Haverc, Bukajo Saka i Deklan Rajs.