Home » Real srećno do 1/4 finala Lige šampiona

Real srećno do 1/4 finala Lige šampiona

Piše INFO

Fudbaleri Real Madrida plasirali su se u 1/4 finale Lige šampiona pošto su u revanšu odigrali 1:1 protiv RB Lajpciga i ukupnim rezultatom 2:1 prošli dalje.

Strelac za Madriđane bio je Vinisijus, a Vili Orban za goste.

Tragičar nemačkog tima bio je Openda koji je propustio tri velike šanse u prvom poluvremenu.

Nisu to bile ni jedine prilike za ekpu Marka Rozea na kultnom madridskom stadionu gde je Real, najblaže rečeno, bio očajan punih sat vremena. Tek u 63. minutu Madriđani su uputili prvi udarac u gol Gulašija, a učinio je to igrač koji je ulaskom sa klupe dao “veštačko disanje” Ančelotijevom timu, Brazilac Rodrigo (zamenio Kamavingu).

Tek tada je proradila veza Vinisijus, Belingem, uz Rodriga dobila na ubojitosti, a vrhunac tog dobrog, istina vrlo kratkog perioda prave igre Reala bio je pogodak Vinisijusa na asistenciju Engleza.

Ali do tada i posle toga, praktično od samog starta, Madriđani su bili ti koji su strepeli, branili se, gledali i u nebo kad je trebalo ne bi li prizvali sreću da im se nađe kada je lopta bila u nogama Olma, Simonsa, Opende, Rauma, kada je padala na glavu Orbana.

Lajpcig je u sredu uveče odigrao fenomenalnu utakmicu i po svemu prikazanom zaslužio prolaz u narednu rundu. Minimum produžetke.

Rozeov tim je u Opendi imao najslabiju kariju – Belgijanac je u ovakvoj utakmici propustio tri velike prilike i praktično njemu Real ima da “zahvali” na prolasku među osam najboljih u Evropi.

Fudbaler koji je nebrojeno puta pokazao koliko je efikasan, ubojit, prodoran, ove madridske večeri bio je indisponiran.

Već do 15. minuta navijači Reala su se “smrzli” nakon dve šanse Belgijanca, obe su bile takve da je Lunjin samo pogledom ispratio lopte koje je ovaj slao pored stativa.

Treću je imao pred kraj poluvremena – i tada je Ukrajinac na golu Reala samo pogledom pratio gde će lopta nakon novog nepreciznog pokuašaja Opende.

O igri Madriđana u prvih 45 minuta sve su rekli navijači – u nekoliko navrata izviždali su Ančelotijeve igrače.

Novi duel Openda – Lunjin viđen je početkom drugog poluvremena. Ni tada Belgijanac nije bio na visini zadatka iako je pokupio loptu nakon loše procene golmana Reala. Međutim sve dalje je odradio naopako (dao jači for) pa je dao Ukajincu i šansu da se iskupi za kiks.

Ni gol Vinisijusa nije pokolebao goste, uzvratili su tri minuta kasnije preko Orbana (fenomenalni Raum asistent), potom je Orban ponovo pretio, tukli su iz daljine Šeško, pa ponovo Openda…

I na kraju, u 91. minutu, u poslednjoj šansi, ni Olmo nije bio najprecizniji – njegov lob završio je na prečki gola srećnog Lunjina.

Real je, vredi to ponoviti, uz mnogo sreće prošao u četvrtfinale Lige šampiona.