Home » Težak poraz Zvezde u Istanbulu srušio snove Partizanu

Težak poraz Zvezde u Istanbulu srušio snove Partizanu

Piše INFO

Košarkaši Crvene zvezde ubjedljivo su poraženi u posljednjem, 34. kolu Evrolige, na gostovanju Efesu u Istanbulu rezultatom 100:55, a taj ishod nije išao na ruku Partizanu kome je bio neophodan trijumf vječitog rivala kako bi se plasirao u doigravanje za nastavak takmičenja.

Efes je upisao 17. pobjedu u sezoni, nedostižnu za Partizan koji će u petak igrati za oproštaj od Evrolige jer pred taj duel sa Valensijom zaostaje dva trijumfa za turskim timom koji je potpuno nadigrao Zvezdu.

Obje ekipe su konfuzno ušle u utakmicu, Efes je prvi stekao nešto osetniju prednost, zahvaljujući izgubljenim loptama Zvezde koja ih je za prvih deset minuta imala čak osam, ali nije imala veliki zaostatak – svega četiri poena na kraju prve dionice (15:11).

U nastavku su obje ekipe zaigrale angažovanije, Zvezda je za novih deset minuta izgubila “samo” šest lopti, ali je primila deset poena više pa je na poluvremenu imala zaostatak od 45:31.

Briljantan u timu Efesa bio je Ilajdža Brajant koji je za osam minuta ubacio čak 19 poena, a jedini vrijedan pomena u ekipi Zvezde, Luka Mitrović, imao je deset uz pet skokova.

Efes je poslije odmora nastavio da podiže prednost, imao je čak i 21 poen viška poslije tri minuta igre, kakav-takav otpor je pružao Nedović, ali kao da su svi akteri samo čekali da se meč završi.

Ipak, drama je viđena u finišu treće dionice, nerve je izgubio Miloš Teodosić, poslije poteza igrača Efesa Tompsona, dobio je najprije tehničku grešku, a potom je jurio sudije po terenu i dodijeljeno mu je isključenje.

U četvrtom minutu posljednje dionice umalo su se potukli Bolomboj i DŽouns, pošto je prethodno igrač Efesa bacio na parket kapitena Zvezde Lazića i to je dalo dodatni impuls domaćima da nastave da podižu razliku serijom od 16:0.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Brajant sa 26 poena, a u ekipi Zvezde Mitrović, Nedović i Gedraitis su upisali po 11.

Na kraju, ubjedljiv poraz za Crvenu zvezdu u posljdnjem ovogodišnjem učešću u Evroligi kojim se neće ponositi jer ostaje na 16. poziciji sa svega 11 pobjeda na 34 utakmice.