Home » Potop Srbije u Moskvi

Potop Srbije u Moskvi

Piše INFO

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je u prijateljskom meču od Rusije u Moskvi rezultatom 4:0.

Strelci za domaće bili su Anton Mirančuk u 22. iz penala, potom Maksim Osipenko u 32, Aleksej Mirančuk u 55, a onda i Ivan Sergejev u prvom minutu nadoknade drugog dela meča.

Srbija je posle dvadesetak minuta igre ostala sa desetoricom, pošto je direktan crveni karton, zbog povlačenja sa leđa kao poslednji igrač odbrane, dobio Milan Gajić.

Utakmici je prethodio minut ćutanja za preminulog ruskog sportskog novinara i sportskog komentatora Vasilija Utkina, da bi nakon izvođenja himni, početni udarac izveo naš glumac Miloš Biković.

Nakon početnog ispitivanja snaga, prvu šansu imali su gosti, a iz dobre pozicije sa ivice kaznenog prostora, nedovoljno precizno je šutirao Andrija Živković.

Ključni momenat meča bio je crveni karton za Milana Gajića u 19. minutu nakon povlačenja za dres Danila Hluševića u svom šesnaestercu.

Postojala je nada da će VAR dosuditi ofsajd, međutim, nije, tako da je turski arbitar Arda Kardešler mogao samo da pokaže direktan crveni karton našem desnom beku.

Siguran sa bele tačke u 22. minutubio je Anton Mirančuk, iako je Đorđe Petrović malo zakačio loptu.

Rusija je duplirala vođstvo u 32. minutu preko Maksima Osipenka, a kao i kod akcije koja je prethodila jedanaestercu, glavni akter je bio Aleksandr Golovin.

Posle centaršuta, Strahinja Pavlović je probao da glavom otkloni opasnost, ali je praktično samo spustio loptu na nogu Osipenku, kome nije bilo teško da savlada Petrovića.

Srbija je u finišu prvog dela meča uzvratila, najpre preko Strahinje Pavlovića, koji je glavom šutirao posle centaršuta.

Najbolju šansu je imao Luka Jović, ubrzo, nakon lepe akcije Gaćinovića, Živkovića i Tadića, međutim, Matvej Safonov je dobro intervenisao.

Gaćinović je potom pripretio, hvatajući makazice, ali nedovoljno dobro, pa je Rusija odnela na pauzu sa prednošću od 2:0.

Probao je Piksi u nastavku da uvođenjem Mitrovića i Sergeja razmrda tim, ali nije mnogo pomoglo.

Najpre je Filip Mladenović umalo postigao bizaran autogol, kada je probao glavom da vrati loptu golmanu Petroviću. Lopta je završila u mreži, ali srećom sa spoljne strane.

Rusija je u 55. minutu praktično rešila pitanje pobednika, pošto je rezervista Aleksej Mirančuk, posle akcije po levoj strani, sačekao loptu i sproveo je iza leđa Petrovića.

Nije uspevala Srbija, izuzev dva pokušaja Mitrovića, da pripreti rivalu, koji je u 74. minutu zamalo postigao i četvrti gol. Sergejev je uzdrmao stativu Petrovićevog gola.

Rusija nije odustajala ni u finišu, a prečku je ubrzo pogodio i Zaharjan, posle udarca sa distance.

Kasnije je Zaharjanu bio poništen gol, Sergej je imao dobru šansu, da bi konačan rezultat postavio Sergejev u 91. minutu utakmice.

Promene rezultata više nije bilo, a Srbija se okreće novoj utakmici – protiv Kipra u Larnaki za četiri dana.