Home » DOBOJ: Sloga ubjedljiva protiv Ljubića

DOBOJ: Sloga ubjedljiva protiv Ljubića

Piše INFO

Fudbaleri Sloge ostvarili su na „Lukama” ubjedljivu pobjedu protiv ekipe prnjavorskog Ljubića rezultatom 4:1 (1:0), u susretu 18. kola M:tel Prve lige Republike Srpske.Sloga je povela golom Bojana Markovića u 27. minutu meča. Tim rezultatom otišlo se na odmor. Isti igrač je u 60. minutu duplirao vođstvo Sloge. Gosti su su smanjili rezultat na 2:1, u 65. minutu preko rezerviste Danka Segića. Golom Dimitrija Zajića u 75. minutu domaći vraćaju vođstvo na dva gola razlike. Igrao se 78. minut utakmice kada je Bojan Marković svojim trećim golom na utakmici postavio konačnih 4:1 za Dobojlije.Ovo je bila prva utakmica fudbalera Sloge pred domaćim navijačima nakon pauze od četiri mjeseca i dvije gostujuće utakmice u nastavku sezone. Sloga je nastupila bez četiri standardna igrača koji nisu igrali zbog zarađenih kartona i povreda.

Ali i pored toga zahvaljujući širokom igračkom kadru koji može odgovoriti na sve izazove Sloga je na kraju upisala više nego uvjerljivu pobjedu.-Ostvarili smo pobjedu protiv odlične ekipe Ljubića koja je odigrala veoma dobro prvo poluvrijeme. To je ekipa koja ima glavu i rep, koja predstavlja spoj mladosti i iskustva i koja je izuzetno dobro vođena. Veoma me raduje igra našeg navalnog reda, posebno Bojana Markovića koji je postigao tri gola. Takođe, dobro su odigrali i ostali ofanzivni igrači poput Milakovića i Zajića. U prošloj polusezoni smo se malo patili sa postizanjem pogodaka, ali od ove utakmice se vidi da ćemo igrati za gol više. Nadam se da ćemo i u narednim utakmicama koje su pred nama ostati u ovakvom trendu – izjavio je Zoran Ćurguz, trener FK Sloga Doboj.

Nakon nepotpuno odigranog osamnaestog kola Sloga zauzima treću poziciju na tabeli sa 40 osvojenih bodova i gol razlikom 32:10 (+22).U narednom 19. kolu koje je na programu 26. marta (subota) Sloga gostuje u Janji gdje će se sastati sa ekipom Podrinja. Utakmica se igra sa početkom u 15:00 časova.

Izvor:RTV Doboj