Home » Bajern ispustio pobjedu protiv Arsenala

Bajern ispustio pobjedu protiv Arsenala

Piše INFO

Fudbaleri Arsenala i Bajerna odigrali su nerešeno 2:2 (1:2) u prvom meču četvrtfinala Lige šampiona.

U spektakularnom duelu u Londonu videli smo vođstvo domaćina, preokret nemačkog tima, mnoštvo lepih poteza i odličnu igru obe ekipe – sve ono što što epitet derbija nosi sa sobom.

Jedno je sigurno da nas i za osaam dana čeka ozbiljna utakmica i u revanšu u Minhenu, kada će biti poznato ko će u polufinale i na megdan boljem iz duela Real Madrid – Mančester Siti.

Ekipa Mikela Artete na svom Emirejtsu povela je već u 12. minutu meča, kada perfektan udarac Bukaja Sake sa ivice kaznenog prostora i Manuel Nojer nije mogao da obrani.

Atomski fudbal u prvom poluvremenu najvaljen je šest minuta kasnije, kada je četa Tomasa Tuhela došla od izjednačenja.

Igrao se 18. minut kada je samo 120 sekundi bilo potrebno Bajernu da kazni prethodni zider Bena Vajta, koji je bio sam pred golom bavarskog tima.

Ovaj put Vajt se nije snašao ni u odbrani, kasnio je, a Gabrijel užasno pogrešio, pa je Gnabri brzu kontru rešio na pravi način za 1:1.

Potpuni preokret velikan iz Minhena napravio je u 31. minutu, kada je loše intervenisao Saliba, start je nad Saneom je bio pregrub, pa je sudija pokazao na belu tačku.

Sa 11 metara siguran je bio Hari Kejn, a njegovim golom Bajern je na poluvreme otišao sa prednošću od 2:1.

Znatno slabiji tempo usledio je u drugih 45 minuta, sporije se igralo u odnosu na prvi deo meča, pa nije bilo toliko uzbuđenja u Londonu.

Prva prilika za Arsenal došla je u 76. minutu kada je Leandro Trosar pogodio za 2:2.

Prelep lažnjak je prodao Bukajo Saka, a onda poslužio Belgijanca koji je dao svoj četvrti gol u ovosezonskoj Ligi šampiona.

U samoj nadoknadi vremena bila je jedna sporna situacija, kada arbitar nije dosudio penal za Arsenal, jer je postojao kontakt Sahe sa Nojerom.

Procena je bila takva da je igrač Arsenala inicirao kontakt sa protivničkim golmanom, pa je meč u Londonu završen 2:2.