Home » Jokić nemoćan, katastrofa Denvera

Jokić nemoćan, katastrofa Denvera

Piše INFO

Košarkaši Denver Nagetsa izgubili su od Minesote Timbervulvs 106:80, u drugoj utakmici polufinala Zapada.

U eri Nikole Jokića nijedna ekipa nije ovako ponizila Denver i videćemo hoće li aktuelni šampioni moći da se oporave posle ovakvog nokauta.

Timbervulvsi sada 2-0 i pred svojim navijačima će imati šansu da završe seriju i ometlaju tim iz Kolorada.

Nikola Jokić je utakmicu završio sa 16 poena, 16 skokova i osam asistencija, 5-13 iz igre i četiri izgubljene lopte.

Katastrofalan je bio Džamal Marej sa osam poena i 3-18 iz igre. Gordon je ubacio 20 poena.
U pobedničkom timu, Tauns i Edvards su postigli po 27 poena, a Voker i Rid po 14.

Nagetsi su gotovo svaku utakmicu od starta plej-ofa započinjali loše, a ništa drugačije nije bilo ni ovoga puta. Vulvsi su bili ti koji su imali inicijativu i od prvog minuta su imali kontrolu nad utakmicom.

Nije igrao Denver toliko loše, uglavnom je bio egal tokom prvih 12 minuta, međutim, loše je ekipa Majkla Melouna završila ovaj period, te su gosti imali +8, 20:28.

Druga četvrtina bila je ključna za nastavak utakmice. Nagetsi su lošu igru s kraja prve četvrtine u drugu i Timbervulvsi su to iskoristili. Posebno impresivna je bila odbrana gostiju iz Mineapolisa.

“Vukovi” su žargonski rečeno prebili Nagetse, nisu im dali da dišu, sudije su dopustile takvu igru i domaćin je bio nemoćan. Prednost Minesota je samo rasla i na poluvremenu su imali čak +26, 35:61.

U nastavku utakmice Timbervulvsi su nastavili da gaze Nagetse. Prednost je išla i preko trideset poena i sve je mirisalo na katastrofu domaćina.

Krajem četvrtine, Denver je uspeo da napravi seriju, ali ne veliku… Došli su od -32 do -22, što vam dosta govori o tome.

Na trenutke je ekipa Majkla Melouna zaigrala dobro u četvrtoj deonici, na -19 je imala nekoliko poseda da dodatno smanji zaostatak, ali jednostavno nije mogla.

Vulvsi na kraju veoma ubedljivo dolaze do pobede i vođstva u seriji 2-0.