Home » Jokić ekspresno stigao do tripl dabla, Denver razbio Lejkerse

Jokić ekspresno stigao do tripl dabla, Denver razbio Lejkerse

Piše INFO

Košarkaši Denver Nagetsa su na svom terenu ubjedljivo savladali Los Anđeles Lejkerse sa 133:96, a do nove pobede predvodio ih je Nikola Jokić, 66. tripl-dablom u karijeri.

Lejkersi su “naoštreni” ušli u utakmicu, ali su samo tokom prvih deset minuta uspjeli da pariraju rapoloženoj ekipi Nagetsa.

Domaćin se sredinom druge dionice odvojio na dvocifrenu vrednost, a na poluvrijeme otišao sa “plus 13” i od tada je “jezeraše” držao u svom ritmu.

U drugom dijelu meča, Lejkersi su potpuno ostali bez energije, što je Denver znao da kazni i dva minuta do kraja stigne do maksimalnih 42 poena prednosti, ali je tim iz Los Anđelesa do kraja uspio da bar malo ublaži debakl.

Majk Meloun je veliku prednost iskoristio i kako bi mogao da odmori startere i da priliku igračima sa nešto manjom minutažom u dosadašnjem toku sezone.

Tako je rapoloženi Nikola Jokić dominirao u svim segmentima igre te je za 28 minuta na parketu zabilježio 17 poena uz 12 skokova i 13 asistencija, prenosi Blicsport.