Home » Slovačka minimalnim rezultatom pobjedila Belgiju

Slovačka minimalnim rezultatom pobjedila Belgiju

Piše INFO

Fudbaleri Slovačke savladali su reprezentaciju Belgije 1:0 (1:0) u drugom susretu grupe E na šampionatu Starog kontinenta u Njemačkoj.

Slovački fudbaleri odoljeli su slavnim Belgijancima, i tako je priređeno jedno od najvećih iznenađenja na ovogodišnjem prvenstvu u Njemačkoj.

U ranoj fazi susreta, Slovačka u 7. minuti dolazi u vodstvo od 1:0 protiv favorizovane Belgije.

Greška Dokua u primopredaji lopte kažnjena je golom.

Šranc je presjekao loptu, ostavio za Haraslina koji je šutirao pravo u golmana Belgije, ali se lopta odbila do Šranca koji je zatresao mrežu rivala.

Belgija je imala svojih šansi protiv Slovačke, najviše Romelu Lukaku, kome je VAR, opravdano, poništio dva gola na ovom susretu.

Iako je, makar po imenima, ova utakmica zvučala kao neinteresantna, Belgijanci i Slovaci su to brzo opovrgli.

“Crveni đavoli” su u prvih pet minuta imali dvije velike šanse, ali Romelu Lukaku nije uspio da savlada Martina Dubravku.

Prva dobra prilika uslijedila je nakon prodora Žeremija Dokua po desnoj strani.

Lopta je stigla do De Brujnea, a onda i do Lukakua koji je sa ivice peterca u padu šutirao pravo u Dubravku.

Samo nekoliko minuta kasnije, Lukaku je istrčao pred Dubravku, ali je uspio samo da gurne loptu pored njega.

Leandro Trosar je probao potom da uposli nekog od saigrača, ali je golman Slovačke uhvatio loptu.

Kazna je stigla već u sedmom minutu, a glavni krivac za primljeni gol bio je upravo Doku, do tog trenutka najagilniji igrač na terenu.

Veliku grešku napravio je prilikom dodavanja, lopta je stigla do Јuraja Kucke, čiji je šut bio izblokiran, ali je poslije odbitka lopta pala na nogu Ivanu Šrancu, koji je savladao Kuna Kastelsa.

Trosar je relativno brzo imao priliku da donese izjednačenje poslije lošeg dodavanja Dubravke, ali je njegov šut maltene na prazan gol bio loš.

U finišu poluvremena, sjajnu akciju napravili su Slovaci po desnoj strani.

Kucka je podigao loptu, Lukaš Haraslin je uhvatio volej, a sjajnom intervencijom gol je spriječio Kastels.

Lukaku je još jednu šansu imao pred odlazak na pauzu, ali je ponovo bio nespretan, čak nije ni stigao da šutira, već mu je lopta pobjegla u gol autu u trenutku kada je istrčao pred Dubravku.

Nastavak meča nije bio ništa manje interesantan, a i dalje je u prvom planu bio Lukaku, koji je prvi i zaprijetio u drugom poluvremenu.

Najprije je šutirao u bliži ugao Dubravke, da bi onda koji minut kasnije postigao gol.

Ipak, VAR je reagovao, pa je i pogodak Lukakua poslije dodavanja Orela Mangale bio poništen.

Poslije još jednog pokušaja Lukakua koji je završio u spoljnom dijelu mreže, čist gol Јohana Bakajoka sprečio je David Hancko, koji se potom sudario sa Denisom Vavrom i potom maltene izgubio svijest.

Lukaku je u finišu meča još jednom savladao Dubravku, ali je ovoga puta VAR poništio gol zbog igranja rukom Luja Opende, asistenta tog pogotka.

Ni sedam minuta nadoknade nije bilo dovoljno Belgijancima, pa su Slovaci tako režirali prvo veće iznenađenje na EURO.

Ranije danas, u okviru iste grupe, Rumunija je ubjedljivo savladala Ukrajinu sa 3:0.