Home » Uporni Portugalci nakon preokreta pobijedili Čehe

Uporni Portugalci nakon preokreta pobijedili Čehe

Piše INFO

Fudbaleri Portugala savladali su rezultatom 2:1 (0:0) selekciju Češke, u potpunom preokretu na meču prvog kola u grupi F na šampionatu Evrope u Njemačkoj.

Poseban je ovo bio dan za Kristijana Ronalda. On je ispisao istoriju evropskih prvenstva, a fudbaler Al Nasra i Pepe su postali najstariji duo koji je zaigrao zajedno na jednoj utakmici kontinentalnog takmičenja.

Prvi ima 41 godinu i 113 dana, a drugi 39 godina i 114 dana.

Dominirao je tim Roberta Martineza u prvom poluremenu.

Imao je dvije sjajne prilike upravo preko jednog od najboljih igrača svih vremena, ali je u oba navrata fantastično intervenisao Јindrih Stanek.

Da je Portugal bio bolji rival pokazuje i činjenica da je izveo čak osam kornera u prvih 45 minuta, no nijednom nije bilo prijetnje po Čehe nakon udaraca iz ugla.

Osim toga posjed lopte bio je 70-30 odsto, broj udaraca ka golu 10:1.

Sve ovo nije bilo dovoljno da se zatrese mreža golmana praške Slavije.

Takođe, interesantno kada je ova utakmica u pitanju je to da je prva na EURO 2024. u kojoj nije viđen nijedan gol u prvom poluvremenu.

Nije se slika promijenila u nastavku susreta.

Pretežno se igralo ispred gola Češke, ali Portugal bedem rivala nije uspio da probije.

I kada je tako kazna obično stigne. Tako je bilo i sada.

Igrao se 62. minut kada je “selesao” šokiran.

Lukas Provod je dobio loptu od Coufala i šutirao je sjajno iz prve sa nekih 20 metara i tu nije mogao ništa da uradi Kosta.

Ipak, trglo je to Portugalce koji nisu dugo čekali na izjednačenje.

U 80. minutu je Robin Hranač zatresao sopstvenu mrežu.

Glavom je loptu spustio Nuno Mendeš, odbio ju je Stanek, ali pogodio je svog saigrača i lopta se odbila u mrežu.

Tim Roberta Martineza je krenuo po sva tri boda.

Uspio je Portugal da postigne gol u 87. minutu preko Dioga Žote, ali je on poništen zbog ofsajda u kom se našao Kristijano Ronaldo.

Kakvu promjenu je napravio selektor “selesaa”.

Na teren je poslao Franciska Konsisaa koji mu je vratio pogotkom u drugom minutu nadoknade.