Home » Napoliju tri boda iz Torina!

Napoliju tri boda iz Torina!

Piše INFO

Fudbaleri Napolija pobedili su Juventus 1:0 (0:0) u Torinu u derbiju 31. kola italijanske Serije A.

Klub iz Torina protiv vodećeg tima italijanskog prvenstva nije prekineo seriju od dva poraza u nizu u domaćem takmičenju, dok je ekipa iz Napulja došla do 25. trijumfa u sezoni.

Junak Napolija bio je Đakomo Raspadori, koji je u 93. minutu postigao gol vredan tri boda.

Juventus je bio konkretniji, incijativa je bila na strani tima koji vodi Masimilijano Alegri, ali je čvrtsta odbrana Napolija znala kako da izađe na kraju sa protivničkim igračima.

Fudbaleri Napolija u finišu prvog dela malo su pojačali tempo, ali činjenica da za 45 minuta nisu nijednom šutirali u okvir protivničkog gola govori o tome koliko je zapravo bila “čvrsta” nula na torinskom stadionu.

Ovaj duel epitet derbija opravdao je tek u poslednjih 10 minuta meča, kada smo videli nekoliko šansi, dva gola, od kojih jedan poništen odlukom VAR-a.

Anhel Di Marija, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, u 82. minutu je istčao kontru Juventusa i uspeo je da zatrese mrežu, ali slavlje Stare dame prekinuo je VAR, jer je glavni sudija tražio video proveru.

Odluka je bila takva da je poništen gol Juventusa zbog prekšaja koji mu je prethodio.

Uspavanku svog tima Masimlijano Alegri rešio je da prekine u 90. minutu, kada je sa klupe konačno uveo Dušana Vlahovića, a srpski napadač u 30 sekundi pokazao je šta znači za torinski tim.

Odmah se Vlahović našao u šansi, poslao je ček i loptu u mrežu, ali je njegov saigrač Kijeza izašao van terena pre nego što je dodao loptu srpskom napadaču.

Samo 120 sekundi kasnije, gosti iz Napulja koji su imali tri dobre šanse preko Viktora Osimena u samom finišu meča, ovaj put uspeli su da dođu do gola.

Elmas je poslao precizan centaršut u šesnaesterac Juventusa, Raspadori je prihvatio loptu i odličnim udarcem poslao je iza leđa golmana domaćeg tima za konačnih 1:0.