Home » Borusia od Bajerna preuzela prvu poziciju na tabeli Bundeslige

Borusia od Bajerna preuzela prvu poziciju na tabeli Bundeslige

Piše INFO

Igrači Borussije Dortmund na najbolji su način iskoristili današnji veliki kiks Bayerna i na svom terenu sa uvjerljivih 4:0 pobijedili Eintracht čime su preuzeli prvu poziciju na tabeli njemačke Bundeslige.

Bavarci su danas doživjeli neugodan poraz od Mainza u gostima sa 3:1 čime su napravili veliki korak unazad kada je u pitanju odbrana naslova prvaka Njemačke.

Njihov najveći konkuretn, dortmundska Borussija je to iskoristila i sada oni imaju sve u svojim rukama do kraja šampionata.

Milioneri su sve riješili već u prvom poluvremenu, nakon kojeg su vodili sa sigurnih 3:0. Redom su pogađali Bellingham, Malen i Hummels.
U nastavku susreta tačku na i stavio je sjajni Nizozemac Malen koji je tako stigao do svog sedmog gola u sezoni.

Tim Edina Terzića sada je prvi na tabeli sa 60 bodova i imaju jedan više u odnosu na bavarskog giganta.

Do kraja je ostalo još pet kola, a stiče se utisak da Borussija ima za nijansu lakši raspored u odnosu na Bayern.