Home » Austrija prva, Francuzi drugi, Holandija treća

Austrija prva, Francuzi drugi, Holandija treća

Piše INFO

Pomalo neočekivan rasplet trećeg kola u grupi D. Francuska i Poljska odigrale su neriješeno 1:1, dok je Austrija slavila u sudaru sa Holandijom (3:2) i neočekivano završila na prvom mjestu u grupi.

Prva je Austrija sa šest bodova, druga Francuska ima pet, treća je Holandija sa četiri, ali sigurno idu dalje, dok je Poljska zavrila EURO sa jednim bodom.

Duel Francuza i Poljaka obilježile su VAR situacije. “Galski pijetlovi” su poveli pogotkom Embapea iz jedanaesterca, a izjednačenje je donio Levandovski, takođe udarcem sa bijele tačke, ali iz drugog pokušaja. Prvi je odbranio Menjene, ali se kretao prije udaraca, pa je penal ponovljen.

U drugom meču čak pet pogodaka i pobjeda Austrije. Malen je autogolom donio prednost Austrijancima, izjednačio je Gakpo na startu drugog poluvremena. Šmid u 60. minutu ponovo donio prednost Austrijancima, da bi “lale” izjednačile preko Depaja u 78. minutu. Samo dva minuta kasnije Zabicer postavlja konačan rezultat meča (2:3).

U večerašnjem programu rasplet C grupe, igraju Srbija – Danska, te Engleska – Slovenija.