Home » Engleska eliminisala Slovačku poslije produžetaka za četvrtfinale EP

Engleska eliminisala Slovačku poslije produžetaka za četvrtfinale EP

Piše INFO

Fudbaleri Engleske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto su poslije produžetaka, do kojih su stigli golom DŽuda Belingema makazicama u 90+5. minutu, savladali Slovake rezultatom 2:1.

Slovačka je u Gelzenkirhenu povela u 25. minutu, kad je poslije kontranapada David Strelec asistirao Ivanu Šrancu za treći gol na Evropskom prvenstvu. Ispostavilo se da je to gol koji je Slovake odveo do najvećeg uspjeha u istoriji.

Englezi su se trgli se poslije očajnog prvog poluvremena u nastavku igre i zagrali mnogo bolje, ali nisu mogli do gola i produžetaka. U 51. minutu poslije intervencije iz VAR sobe poništen je gol Fila Fodena zbog ofsajda.

U 78. minutu kapiten Engleske Hari Kejn nije iskoristio stoodstotnu šansu, promašio je čitav gol udarcem glavom sa šest metara. U 81. minutu vezista Engleske Deklan Rajs je pogodio stativu udarcem sa oko 20 metara.

Englezi su produžetke izborili prelijepim golom makazicama Belingema, koji je u 90+5. minutu iskoristio centaršut Marka Geija.

Samo što je počeo prvi produžetak, Hari Kejn je u 91. minutu poslije dodavanja rezerviste Eberečija Ezea udarcem glavom sa četiri metra donio potpuni preokret Englezima.

U 105. minutu Slovačka je imala fenomenalnu šansu za izjednačenje, ali je Peter Pekarik promašio gol sa četiri metra.

Engleska će u četvrtfinalu EP igrati protiv Švajcarske, 6. jula od 18 časova u Dizeldorfu.