Home » Švajcarci pobjedili Kamerun

Švajcarci pobjedili Kamerun

Piše INFO

Fudbaleri Švajcarske savladali su Kamerun 1:0 u prvom kolu grupe G Svjetskog prvenstva u Kataru.

Iako je Švajcarska ušla u meč kao favorit, Kamerun je u prvom poluvremenu pokazao da nije ekipa za odbaciti.

Kamerun je nekoliko puta prijetio, ali švajcarski golman Zomer spriječio je da lopta prođe iza njegovih leđa.

Nakon tog naleta svima je bilo jasno da Kamerun može svima da pomrsi račun.

Ipak, na početku drugog poluvremena Švajcarska je uspjela da slomi odbranu Kameruna i postigne gol.

Strijelac je bio Embolo u 48. minuti, koji nije proslavio gol, s obzirom na to da vuče porijeklo iz Kameruna.

Do kraja meča došlo je do osjetnog pada u igri Kameruna, dok je Švajcarska preuzela inicijativu i privela meč do kraja u svoju korist.

Podsjetimo, večeras u okviru grupe G igraju Srbija i Brazil, a meč počinje u 20 časova.

Prije njih, danas će snage odmjeriti Urugvaj i Južna Koreja (u 14 časova), te Portugal i Gana (u 17 časova).