Home » Srbija – na korak od četvrtfinala

Srbija – na korak od četvrtfinala

Piše INFO

Vaterpolisti Srbije savladali su Australiju rezultatom 6:5 u utakmici drugog kola Svetskog prvenstva u Mađarskoj.

Srbija ima maksimalni učinak u svojoj grupi D pošto su u prvom kolu savladali Sjedinjene Američke Države, a u drugom Australiju.

Nije ovo bila preterano atraktivna utakmica, naprotiv, bilo je dosta napetosti još od prve deonice, ali su izabranici Dejana Savića na kraju odneli trijumf.

U prvoj četvrtini je rezultat glasio 1:1, da bi na poluvremenu na semaforu pisalo 3:3 i prilično vam je jasno da se u bazenu vodila ljuta bitka dve reprezentacije.

Samo tri od 14 napada uspela je u gol da pretvori Srbija u uvodnih 16 minuta igre, što je dovelo do toga da Australijanci u jednom momentu čak imaju i prednost, ali su Lukić, Mandić, Rašović i ostali odigrali taman koliko je bilo potrebno da se to neutrališe.

Drugo poluvreme se nije mnogo razlikovalo, muke sa realizacijom su se nastavile i ništa tu Savić nije mogao da promeni, a Srbija je u jednom momentu imala tek 3 od 8 realizaciju sa igračem više.

Australija je dala 2 gola u tom delu meča, a Srbija 3. Ispostaviće se da je gol Nikole Lukića bio taj koji je doneo prevagu i pobedu Srbiji koja je ostavlja na čelu grupe D.

Srbija bi plasman u četvrtfinale mogla da overi protiv Kazahstana u meču koji se igra za dva dana u istom ovom terminu od 18 časova.