Home » Ronaldo ispisao istoriju

Ronaldo ispisao istoriju

Piše INFO

U okviru grupe H na Svjetskom prvenstvu u Kataru sastale su se reprezentacije Portugal i Gane. Portugalci tek u drugom poluvremenu slomili otpor “Crnih zvijezda” i slavili rezultatom 3:2.

U 13. minutu Žoao Feliks je upropastio dobru priliku jer mu je završni pas bio netačan, pa ga je odbrana Gane lako presjekla. Lopta je završila van granica igrališta.

Napadao je Portugal i pravdao ulogu favorita, ali nikako nisu mogli da probiju bravu golmana Lorensa Ati-Zigija.

Probao je i Kristijano Ronaldo u 31. minutu i postigao je gol, zatresla se mreža “Crnih zvijezda” ali je Portugalac napravio faul i pogodak je poništen.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih prilika, na obje strane, selekcije su se zaputile u svlačionicu poslije 45. minuta, pri rezultatu 0:0.

Drugi dio meča je donio uzbuđenja. Ronaldo je u 65. dobio priliku za udarac sa bijele tačke, mirno je realizovao penal. Precizno je tukao uz lijevu stativu, tako da je golman ostao nemoćan.

Prednost Portugala je trajala osam minuta. Andre Aju je primio prekrasan pas u kaznenom prostoru protivnika i poslao je loptu pored golmana. Rezultat je otišao u egal.

U 78. minutu Portugalci su izveli munjevitu kontru, najbolje se snašao Žoao Feliks koji je primio loptu na 16 metara od gola protivnika, plasirao ju i mirno savladao golmana Gane za 2:1.

Dvije minute kasnije povećana je prednost izabranika selektora Fernanda Santoša. Bruno Fernandeš je lijepo poslao loptu koju je u šesnaestercu primio Rafael Leao. Odmah je precizno tukao u donji desni ugao i golman Gane je bio nemoćan. Rezultat je 3:1.

Igrao se 89. minut kada je Osman Bukari vratio neizvjesnost u meč. Gana je preko njega postigla svoj drugi pogodak za 3:2 i tako natjerala Portugal da do kraja meča strijepi za sva tri boda.

Uspjeli su Portugalci sačuvati svoj gol do kraja meča i uspješno pokupiti sva tri boda. Ronaldo je ispisao istoriju svojim pogotkom, postavši prvi igrač u istoriji Svjetskih prvenstava koji je postigao barem jedan gol na pet uzastopnih turnira.