Home » Nevjerovatni Ronaldo golovima u nadoknadi spasio United poraza od Atalante

Nevjerovatni Ronaldo golovima u nadoknadi spasio United poraza od Atalante

Piše INFO

Fudbaleri Atalante i Manchester Uniteda podijelili su bodove na Gewiss stadionu u 4. kolu Lige prvaka odigravši neriješeno 2:2, a najveće zasluge za izbjegavanje poraza Crvenih vragova ima Cristiano Ronaldo.

Utakmica je odlično krenula po ekipu Atalante budući da su već u 12. minuti poveli preko Iličića i to nakon velike greške De Gee. Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Ronaldo je rutinski realizovao šansu koju mu je pripremio Fernandes za 1:1.
Slično kao na početku utakmice, vrlo brzo nakon što se krenulo sa centra u nastavku meča Zapata je ponovo doveo Atalantu u vodstvo. United je potom preuzeo posjed lopte i imali su nekoliko opasnih napada, a nagrada je stigla u sudijskoj nadoknadi kada je nevjerovatni Ronaldo postigao još jedan pogodak za konačnih 2:2.

U drugoj utakmici grupe F Villarreal je golom Capouea i Danjume rezultatom 2:0 savladao Young Boys.
United večerašnjim remijem prestiže Villarreal i dolazi na lidersku poziciju zbog bolje gol-razlike. Oba kluba imaju po sedam bodova, Atalanta je treća sa četiri boda, dok Young Boys ima tri. Atalanta u narednom kolu gostuje Young Boysu, a United kod Villarreala.

Veliku pobjedu večeras je ostvario i Juventus na domaćem terenu protiv Zenita rezultatom 4:2 kojom je osigurao plasman u nokaut fazu takmičenja. Za Staru damu je pogađao dvostruki strijelac Dybala, Chiesa i Morata, dok je Bonucci zabio u vlastitu mrežu. Preostali gol za Zenit postigao je Azmoun u sudijskoj nadoknadi. Ranije danas Chelsea je u ovoj grupi savladao Malmo rezultatom 1:0. Juventus je ostao na prvom mjestu grupe H s tri boda više u odnosu na drugoplasirani Chelsea. Zenit je treći, a Malmo četvrti.

Rezultati grupe F:

Atalanta – Manchester United 2:2 (Iličić 12′, Zapata 56′ – Ronaldo 45+1′, 90+2′)

Villarreal – Young Boys 2:0 (Capoue 36′, Danjuma 89′)