Home » Napoli protiv Rome pokazao šampionski mentalitet

Napoli protiv Rome pokazao šampionski mentalitet

Piše INFO

Fudbaleri Napolija pobijedili su na stadionu Diego Armando Maradona u 20. kolu Serije A ekipu Rome rezultatom 2:1 te su tako potvrdili vrlo dobru formu upisavši četvrti uzastopni trijumf.

Krenuo je lider prvenstva žestoko pa su zaprijetili već u petoj minuti kada je Rui Patricio odlično odbranio nakon udarca Kvaratskhelije.

Ipak, spasa mu nije bilo u 17. minuti. Kvaratskhelia je probio po lijevoj strani i centrirao. U šesnaestercu se potom Osimhen sjajno snalazi, prima loptu na prsa, vara protivnika i iz prve zakucava loptu pod prečku za 1:0.

Do kraja poluvremena mogla je i Roma do gola, ali je golman bio spreman i odbranio je dobar šut koji je uputio Spinazzola.

Igralo se dosta mirno u drugom poluvremenu sve do 64. minute kada je ponovo Rui Patricio spasio Romu odbranivši udarac Lozana. Kazna je stigla u 75. minuti kada je El Shaarawy zabio nakon centaršuta.
Međutim, Napoli četiri minute prije kraja utakmice pokazuje šampionski mentalitet i dolazi do drugog gola vrijednog tri boda. Zielinski je uposlio Simeonea koji lijepo postiže pogodak za konačnih 2:1.