Home » Barcelona u nadoknadi srušila Real i stigla nadomak titule šampiona

Barcelona u nadoknadi srušila Real i stigla nadomak titule šampiona

Piše INFO

U vrlo napetom El Clasicu fudbaleri Barcelone savladali su Real Madrid rezultatom 2:1 i tako došli do vjerovatno nedostižnih 12 bodova prednosti u odnosu na svoje rivale.

Barcelona je u duel ušla s velikih devet bodova prednosti u odnosu na Real, a to je za Madriđane bila jedna od posljednjih prilika da se vrate u igru za titulu.
Utakmicu su otvorile dvije fantastične prilike za Barcelonu u uvodnih šest minuta. Robert Lewandowski i Raphinha bili su blizu golova, ali im je u oba navrata fantastično odbranio Thibaut Courtois.

Kazna je stigla na potpuno neočekivan način, već u devetoj minuti. Vinicius Junior je prošao po lijevoj strani i uputio ne toliko opasan centaršut, ali je lopta pogodila Ronalda Arauja i završila u mreži gola Barcelone.

Taj gol natjerao je Barcelonu na veći pritisak. To je dalo rezultat u posljednjem napadui prvog poluvremena kada je Sergi Roberto postigao lijep pogodak.

Pogodak za poravnanje označio je kraj sjajnog prvog poluvremena. Za razliku od toga, drugo poluvrijeme donijelo je vrlo opreznu igru i manje šansi.

Dobru šansu za Barcelonu u 59. minuti imao je Frenkie De Jong, ali je iz dobre pozicije šutirao preko gola. S druge strane, sličnu situaciju u 70. minuti imao je Vinicius, ali i on je šutirao snažnije nego što je trebalo.

U 76. minuti nova velika šansa za Lewandowskog, ali ovoga puta makazicama šutira pored gola.

Najuzbudljiviji detalj u drugom dijelu vidjeli smo u 81. minuti. Marco Asensio pogađa za vodstvo Reala, ali je VAR zbog minimalnog ofsajda poništio ovaj pogodak.

Kada se činilo da će ekipe podijeliti bodove, Franck Kessie je u 92. minuti pogodio za veliku pobjedu Barcelone kojom su Katalonci stigli do velikih 12 bodova prednosti na čelu tabele.

Barcelona u narednom kolu gostuje Elcheu s epitetom velikog favorita, dok će Real svojevrsni popravni tražiti protiv Valladolida na svom terenu.